به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، "فرشاد رستمی" با اشاره بر اهمیت گردشگری غذا و تاثیر بسزای آن در ایجاد زمینه ای مناسب جهت جذب گردشگر، اظهار کرد: «غذا» به عنوان نخستین نیاز هر انسان، فقط یک ماده مصرفی نیست بلکه در خود، فرهنگ و آداب و رسوم مردم بومی یک منطقه را جای داده است، بر همین اساس یکی از معیارهای مهم سفر، غذاست و گردشگری غذا یکی از انواع گردشگری است که با توجه به افزایش زمان اوقات فراغت و نیاز انسان ها به یک محیط همنشینی، روز به روز در حال رشد است.

وی افزود: گردشگری غذا یکی از فعالیت های عمومی و همه جانبه است. علاقه گردشگران به غذا و گردشگری غذا تا جایی پیش رفته که 86 درصد گردشگران، غذا را به عنوان یکی از بهترین تجربیات گردشگری خود معرفی کرده اند. توجه به این آمار نشان می دهد غذا می تواند نماد و برندی برای معرفی مقصد گردشگری باشد.
رستمی در ادامه به توسعه و پردازش حوزه گردشگری غذا و ایجاد برند غذای آذربایجان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه تبریز در موقعیتی بین المللی جهت ارائه و معرفی ظرفیت های متنوع خود در حوزه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری قرار گرفته است، لذا برنامه ریزی جهت ایجاد فضایی فراخ تر برای گسترش خدمات گردشگرپذیری یکی از مهم ترین اهدافی است که باید در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا، معاونت گردشگری آذربایجان شرقی جهت توسعه صنعت گردشگری استان، در کنار بست و ایجاد تعامل مابین حوزه های مختلف گردشگری، توسعه گردشگری غذایی را در دستور کار خود قرار داده و بر همین اساس نخستین مجوز برگزاری دوره آموزشی گردشگری غذا را صادر کرد.

سرپرست معاونت گردشگری استان افزود: این دوره آموزشی ۲۲۰ساعته، با هدف ارتقا سطح علمی شهروندان استان در خصوص گردشگری غذایی، پیشینه آشپزی ایرانی و ملل، آشپزی ویژه منطقه آذربایجان، آشنایی با خدمات پذیرایی و سرویس غذا، بهداشت مواد غذایی، توانایی طراحی منو و کارورزی و اخلاق شغلی، شخصی و تعامل گروهی، برگزار می شود.

لازم به ذکر است علاقه مندان جهت شرکت در این دوره می توانند به نشانی تبریز، خیابان لاله زار جنوبی، کوچه شهید نظری، پلاک ۲۵، موسسه آموزشی آروند نیک ایرانیان، مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۴۷۸۰۵۳۶جهت ثبت نام، تماس حاصل نمایند.

بازدید نماینده مردم شبستر از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید شهردار شهرستان اسکو از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

بازدید نماینده مردم تبریز از نمایشگاه بین المللی تبریز 2018

Read more

بازدید رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز از نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز 2018

Read more

Related news

Comments

    Copyright © 2018 TabrizTravel.com All rights reserved.